Uygulamalar

Otomotiv Endüstrisi

Son yıllarda otomotiv endüstrisinde yakıt verimliliğine yönelik ağırlık ve sera gazı emisyonlarını azaltma çalışmaları plastiklerin otomobillerin yapısı, performansı ve güvenliği için gerekli olan temel malzemelerden biri haline gelmesini sağlamıştır. Özellikle mühendislik plastikleri, otomotivlerde güvenlik standartlarının karşılamanın yanı sıra metallere kıyasla daha fazla tasarım özgürlüğü sunmakta, parça ağırlığında hafiflik de sağlamaktadır.

Araç tasarımında giderek artan plastik tüketimi, plastik parçaların üretiminde kullanılan plastik hammaddeleri de çeşitlendirmektedir. Araçların kaput-altı,  iç aksesuarları, kontrol panelleri, koltuk, döşeme, yakıt sistemi, tampon, dış aksesuar vb. pek çok parçasının üretiminde plastik hammaddeler kullanılmaktadır. Otomotiv endüstrisinde kullanılacak plastik hammaddelerin birçok zorlu koşula karşı dirençli ve sıkı endüstrisi gereksinimlerini karşılayacak şekilde yani hem dayanıklı hem de uyumlu olması gerekir. Bu prosedürler malzeme kalifikasyon süreci olarak bilinir ve kullanılacak plastik hammaddelerin bu süreçlerden geçmesi gerekir.

Bu kapsamda üretimini gerçekleştirdiğimiz plastik kompaund hammaddelerimizden hangisinin otomotiv plastik parça projenize en iyi şekilde hizmet edeceğini belirlememiz için lütfen satış temsilcilerimizle iletişime geçin. 

Ürün Açıklama Detay
GEMABiO BPP Serisi Biyo-bazlı Hibrit Kompaundlar
Enjeksiyon Uygulamaları
download
GEMAPILEN BKT Serisi Talk Dolgulu Bileşimler
Talk Dolgulu PP Kompaundlar
download
GEMAPILEN GF Serisi Cam Elyaf Takviyeli Bileşimler
Cam Elyaf Takviyeli PP Kompaundlar
download
GEMAPILEN EK Serisi Kalsiyum Karbonat Dolgulu Bileşimler
Kalsiyum Karbonat Dolgulu PP Kompaundlar
download
GEMABiO NF / NF-BPP Serisi Biyo-bazlı Hibrit Kompaundlar
Enjeksiyon Uygulamaları
download
GEMABiO Clear Serisi Biyo-bazlı Hibrit Kompaundlar
Enjeksiyon Uygulamaları
download

Yukarıdaki listede belirtilen ürünler referans ürünlerdir, bu nedenle MFI değerleri belirtilmemiştir. Talebe istinaden birçok farklı özellikte ürün üretilebilmektedir.

SEKTÖREL

UYGULAMALAR

Ayrıcalıklı ürün ve hizmetlerimizi Gema Polimer’in gücü, saygınlığı, birikimi ve deneyimi ile müşterilerimizle paylaşıyoruz. Tüm Masterbatch & Kompaund ihtiyaçlarınıza çok yönlü ve proje bazlı çözümler üreterek çalışma alanınızda en yüksek kalite de ürünler üretmenizi sağlamayı hedefliyoruz.