Uygulamalar

Plastik Mobilya

Plastiklerin üstün mekanik özellikleri, tasarımında çeşitlik, işleme kolaylığı ve ekonomik olmaları dış mekân ve iç mekan mobilyaları için onları ideal malzemeler haline getirmiştir. Plastik hammaddelerden üretilen mobilyalar özellikle ahşap ve metal mobilyalarla kıyaslandığında hafiftir ve kolaylıkla yer değiştirilebilir. Güneş, yağmur, kar vb. zorlayıcı iklim koşullarına karşı dayanıklıdır, su geçirmez, korozyona uğramaz, haşere faaliyeti sonucu bozulmaz, uzun yıllar kullanılabilir.

GEMAPILEN GF SERİSİ ve GEMAPILEN BKT SERİSİ cam elyaf, talk dolgulu PP bazlı kompaund hammaddelerimiz, uzun süreli termal boyutsal stabilite, gelişmiş mekanik ve sertlik özellikleri, düşük kalıp çekme oranı ve iyileştirilmiş yüzey görünüm özellikleriyle dış mekân mobilyalarının üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Estetik ve modern görünümünün yanı sıra doğanın sakin ve rahatlatıcı etkisini de mobilya tasarımına yansıtmak için GEMABiO NF SERİSİ  ahşap görünümlü hibrit plastik kompozit hammaddeler geliştirdik. Tarım ürünlerinin işlenmesi sırasında artık/yan ürün olarak ortaya çıkan lignoselülozik dolgularla ahşap görünümü kazandırılmış PP bazlı kompaund hammaddelerimiz suya, neme, çürümeye, haşerilere karşı  dayanıklıdır. Mekanik ve darbe dayanımının iyi olması ve kıymıklanmayan yapısı sayesinde sert ağaçlara alternatiftir. 

GEMAPILEN GF SERİSİ, GEMAPILEN BKT SERİSİ ve GEMABiO NF SERİSİ plastik kompaund hammaddelerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen satış temsilcilerimizle iletişime geçin.

Ürün Açıklama Detay
GEMAPILEN BKT Serisi Talk Dolgulu Bileşimler
Talk Dolgulu PP Kompaundlar
download
GEMAPILEN EK(PP) Serisi Polipropilen (PP) Dolgu Masterbatch
download
GEMAPILEN GF Serisi Cam Elyaf Takviyeli Bileşimler
Cam Elyaf Takviyeli PP Kompaundlar
download
GEMAPILEN EK Serisi Kalsiyum Karbonat Dolgulu Bileşimler
Kalsiyum Karbonat Dolgulu PP Kompaundlar
download
GEMABiO NF / NF-BPP Serisi Biyo-bazlı Hibrit Kompaundlar
Enjeksiyon Uygulamaları
download

Yukarıdaki listede belirtilen ürünler referans ürünlerdir, bu nedenle MFI değerleri belirtilmemiştir. Talebe istinaden birçok farklı özellikte ürün üretilebilmektedir.

SEKTÖREL

UYGULAMALAR

Ayrıcalıklı ürün ve hizmetlerimizi Gema Polimer’in gücü, saygınlığı, birikimi ve deneyimi ile müşterilerimizle paylaşıyoruz. Tüm Masterbatch & Kompaund ihtiyaçlarınıza çok yönlü ve proje bazlı çözümler üreterek çalışma alanınızda en yüksek kalite de ürünler üretmenizi sağlamayı hedefliyoruz.